BLOG

  • Csongor

Čo ak počas obradu prší?

Updated: Jan 25, 2021


Nočnou morou asi každej nevesty a ženícha je, že ich očakávania prekazí dážď a pršať začne v tej najnevhodnejšej chvíli: počas obradu. Ako tomu zabrániť? Nijak, možno sa len modliť. Tak to bolo aj na svadbe Nely a Adama, ktorý si mali povedať áno pod veľkou topoľou na krásnom dvore Pálenice v Jelšovciach.

Sobáš sa začal o šestnástej, no spolu s mojím kolegom fotografom sme na miesto prišli už dopoludnia, aby sme “zmapovali terén”. Pozreli sme si korzo pri brehu rieky Nitra a objavili pekné rákosie a čistinku na kraji lesa. Všetko sme si pripísali na zoznam miest vhodných na tvorbu umeleckých záberov. Terén bol teda zmapovaný.

Reštaurácia pálenice bola vskutku rozprávková. Jednoduchosť, prirodzenosť a priateľská atmosféra. Decentná výzdoba ju dokonale dokresľovala. Príjemná kombinácia zelenej, bielej a hnedej tiež veľmi pekne ukázala na svadobných záberoch. Avšak, len čo sme začali snímať výzdobu, stalo sa to, čoho sa každý obával: spustil sa dážď.

Prstene si, samozrejme, nemohli vymeniť pod dáždnikom. Kým sa zrealizoval plán B, stihli sme ešte zvečniť posledné chvíle pred obradom. Ženích a nevesta sa pripravovali každý zvlášť, hoci bolo medzi nimi len pár izieb, nevideli sa až do poslednej chvíle.

Obrad sa medzitým presunul na tanečný parket, čo bol plán B. Asi najviac sklamaný - po neveste a ženíchovi - som bol pravdepodobne práve ja. Zábery pekného dvora Pálenice by nepochybne obohatili svadobné video. No, ako sa hovorí, treba variť z toho, čo máme… Z obradu v interiéri sme teda museli vyčarovať pekné zábery.

Len sa na nich pozrite: úprimná radosť, v ich očiach sa odráža vášeň a láska. Nela a Adam sa naozaj ľúbia, majú vzťah, aký sa len tak nevidí.

Po gratuláciách, príhovoroch a večeri napokon prišiel čas na točenie a fotenie. Napriek nášmu poobedňajšiemu úspešnému zmapovaniu terénu, sme kvôli dažďu nedostali možnosť zlákať mladomanželov na nami vybrané miesta. Prišiel teda čas na náš improvizovaný plán B: pár zapózuje pod odkvapom, a my ich zo stredu dvora, spopod vypožičaného dáždnika, zvečníme.

Boli sme však nútení vyrukovať s plánom C, keďže toto miesto nevyzeralo dosť dobre na záberoch. Presunuli sme sa teda pod obrovský orech, ktorého košatá koruna nás ochránila pred dažďom. Tu sme vytvorili zopár záberov, no tým sa nám aj minuli možnosti. V tom momente som tak trocha zneistel, keďže značná časť mojich svadobných filmov sa odohráva práve v prírode a počas veľkého dňa Nely a Adama som natočil sotva 10 použiteľných záberov. Žiaľ, s dažďom treba rátať vždy… Ak sa aj roztrhnú mračná, je to jednoducha výzva, ideálna šanca na rozvoj kreativity.

Napriek nepriaznivému počasiu sa celý deň niesol v dobrej nálade, z čoho napokon vzniklo krásne svadobné video. Hneď ako skupina La3no Cubano rozozvučila struny, sa začala párty, akej by som sa rád zúčastnil aj bez kamery.


Tu si môžete pozrieť štvorminútový klip s maďarskými a anglickými titulkami.


9 views0 comments